Site blog

Picture of Language Hub
by Language Hub - Tuesday, 15 February 2022, 7:18 PM
Anyone in the world

For an overview of Czech grammar, use the freely available package of memorization cards Hub Cards.

The constantly updated file covers various areas of the language, contains grammar patterns, additional help and examples of use.

The cards can be downloaded in PDF or PNG format, printed and further distributed under the CC BY-NC-SA 4.0 licence.

If you have an idea to add to the database, suggestions for correction or a comment on the content, write to us at info@language-hub.org.

[ Modified: Wednesday, 20 April 2022, 11:22 AM ]
 
Picture of Josef Milon | Language Hub
by Josef Milon | Language Hub - Thursday, 23 May 2019, 3:50 PM
Anyone in the world

V sobotu 27. 4. 2019 se v Brně konal první ročník Brno Expat Fair - Living in Brno - veletrhu určeného pro všechny cizince, kteří se chtěli dozvědět, co jim Brno může nabídnout, jaké služby mohou využít, jak mohou trávit svůj volný čas.

Stánek Language Hub byl tematicky zaměřen především na možnost složení zkoušky pro získání povolení k trvalému pobytu. Potkali jsme se s desítkami lidi a zodpověděli řadu dotazů i mimo samotnou zkoušku.

Prezentovali jsme například novinky v Language Hub Store, mezi jinými kurzy English for Independent Travelers nebo English Sounds.

Ředitel školy Josef Milon vystoupil v seminářové sekci s příspěvkem Language chemistry, ve kterém demonstroval kolokabilitu slov a jejich zapojení do gramatického systému češtiny.

Veletrh představoval unikátní možnost setkání subjektů poskytujících "expat-friendly" služby s jejich potenciálními uživateli. Řada workshopů, seminářů a kulturních vložek dotvářely atmosféru dobře zvoleného areálu v Tržnici na Zelném trhu.

Poděkování za organizaci patří celému týmu Brno Expat Centre.

Web akce: https://www.livinginbrno.cz/

[ Modified: Sunday, 9 January 2022, 11:15 PM ]